Модни предлози од Fiorella Rubino

Италијанскиот plus- size бренд Fiorella Rubino дефинитивно оваа сезона изобилува со елегантни парчиња и голем избор на модели и дизајни.

Модели и дизајни кои можете да ги комбинирате во вашето секојдневие, одлични за на работа но и за вечерните излегувања и прослави.

Различни бои и комбинации, но и кроеви кои буквално се идеални за секоја млада дама и жена.

Во нашите парчиња ќе изгледате феноменално, а неодминливо е да истакнеме дека колекцијата совршено ги покрива деловите од телото кои дамите со облини би сакале да не бидат визуелно воочливи.

Ние решивме овој пат да направиме неколку комбинации кои се совршени за вас и можете да ги искористите за различни прилики.

Погледнете дел од нашите комбинации и изберете го вашиот фаворит.

Црн комбинезон

1494919662270

1494919891741

Црна е најелегантната боја и секогаш додава на длабочина и свеченост во секоја комбинација. Совршен комбинезон кој е малку комотен, убаво паѓа по должината на телото со малку отворен грб- елегантно и софистицирано. Одлично ќе изгледа со бели бисери и кратко црно-бело шанел сако.

Фустан со A крој

1494919532372

Фустан кој ги открива рамениците но, во суштина се друго е покриено. Знаеме дека оваа сезона се хит ѕвонастите ракави и силните бои. Па, за оние похрабрите ви предлагаме корално црвена варијанта. Класичните млади дами и жени секогаш можат да ја одберат и црната елегантна боја.

Фармерки со принт и кратко џемперче

1494919508650

Комотни фармерки со цветен принт кои можете да ги носите секогаш. Самиот принт ги прави необично. Секако одлично се комбинираат со маичка и кратко џемперче.

Кошула и фармерки

1494919445849

1494919796384

Кошулата од претходната комбинација секогаш можете да ја искомбинирате со џинс ако ви е потребна кежуал варијанта. Ако не ви се по ваш вкус кошули без ракави тогаш ние ја имаме совршената кошула за вас.