ДОВИДУВАЊЕ УЧИЛИШТЕ ДОБРЕДОЈДЕ РАСПУСТ

Драги дечиња, Кажете ДОВИДУВАЊЕ УЧИЛИШТЕ! ДОБРЕДОЈДЕ РАСПУСТ и на 14.06 и 15.06 дојдете во Рамстор Мол! По повод започнувањето на летниот распуст, вашето омилено место за дружење Рамстор Мол организира концерти, забава и  дружење токму за вас!

СРЕЌНО МАТУРАНТИ

Дали сте подготвени за вашата матурска вечер? Рамстор Мол, центарот на пазарувањето се грижи за Вашиот изглед, да блеснете на вашата матурска забава. Бидете елегантни со уникатните модели кои можeте да ги најдете во Рамстор Mол

“Волшебно велигденско дрво” во Рамстор Мол

    И оваа година по повод Велигден, во Рамстор мол традиционално ќе се одржи хуманитраната акција “Волшебно велигденско дрво“. Оранизирана и овозможена благодарение на Црвен крст на Град Скопје и Рамстор Mол во соработка со ЈУ

Финални подготовки за ЕКО маскенбалот во Рамстор Мол

Доколку сѐ уште не сте започнале со подготовката на вашата ЕКО маска, сега е вистинско време да го направите тоа бидејќи остануваат уште само 3 дена до финалниот рок за пријавување на најкреативните ЕКО маски! Сите заинтересирани дечиња може да го

Среќни добитници на наградната игра ,,17 години со Вас 117 награди за Вас”

 По повод 17-от роденден на Рамстор Мол, беше организирана наградна игра ,, 17 години со Вас 117 награди за Вас. Во продолжение може да ги погледнете среќните добитници. 1 Добитник на 70.000 денари Ред. Бр. Име и Презиме Број на фискална

ЗАПОЧНА GARAGE SALE

Од денес па се до 17 Август заборавете на се друго и насочете се на шопинг во Рамстор Мол. Garage Sale конечно започна. Настанот кој  со нетрпение  го очекувавте, од денеска па се до17 Август  ќе ви донесе одлична можност да купувате на огромни попус

Garage Sale 2022

  Дали сте подготвени за најголемата распродажба во градот, со попусти до  дури  -70%? Од 11ти до 17ти Август во Рамстор Мол започнува веќе добро познатата шопинг манија Garage Sale под мотото Правиме чистка, вадиме се надвор! Рамстор М

ЛЕТНИ ПОПУСТИ 07.07 ДО 21.07 2022

Неодоливи ЛЕТНИ ПОПУСТИ во центарот на градот и тоа до -70% попуст. Биди дел од летната шема, пазарувај во екот на сезоната по неворојатни попусти. Попустите траат од 07.07 до 21.07.2022. Ве очекува Ваш Рамстор Мол, Центар во Ценатар.