Сонуваш ли да бидеш филмска ѕвезда?

Дечиња искористете ја можноста да го снимите својот прв филм во Рамстор мол. Рамстор мол во соработка со ДАСТА филмска академија ви го најавува најинтересниот проект наменет за младите. Доколку сте на возраст од 08 до 13 години аплицирајте на и

Да го одбележиме заедно светскиот ден на животните

По повод светскиот ден на животните, Рамстор мол  ве повикува на уште едно интересно дружење. Дојдете сите на 07 и 08 Октомври (петок и сабота) на хуманитарниот базар на рачни ракотворби, каде што ќе бидат присутни над 13 различни излагачи. Исто т

„Литература.мк“ – ново книжевно катче

Литература.мк“ е новото место за страсните љубители на книгата, вљубениците во пишаниот збор и талкачите низ бескрајниот литературен простор. На првиот кат во ТЦ „Рамстор“ започна со работа „Литература.мк“, книжарница во која се обединети страста

Back to school со Рамстор Мол

Се на едно место за нашите ученици и средношколци. Назад во училиште заедно со Рамстор мол. За успешен старт на учебната година подготвивме специјална кампања преку која ќе ги промовираме сите актуелни понуди и промоции на брендовите во нашиот тргов

Шопинг манијата Garage sale продолжува уште два дена

Големата шопинг манија Garage Sale, организирана од трговскиот центар Рамстор, на радување на купувачите, ќе продолжи да трае уште два дена, односно до 23ти август, 2016 година. Производите од реномираните брендови, достапни во трговскиот, се уште ќе

Вистинско шопинг лудило се случува во Рамстор Мол

Врвулица од луѓе кои купуваа на првиот ден од традиционалниот, петти по ред Garage Sale организиран во Рамстор Мол. Големите попусти, дури до 70 проценти, привлекоа голем број на потрошувачи кои за ниски цени може да купат парчиња облека од ре

5 совети како рационално да ги потрошите парите на Garage sale

Летото е време на попусти. Без оглед на тоа со колкав буџет располагате, да ги потрошите парите разумно е секогаш најдобра опција за да добиете што повеќе за вашите пари. Одлична можност за ова се попустите. Искористете ја можноста да додадете неколк

Рамсторе донира 200 пакети за помош на поплавените подрачја во Скопје

Рамсторе се вклучи и постојано ја подржува акцијата за помош на граѓаните погодени од силното невреме кое зафати делови од Скопје  со донирање на 200 пакети со основни прехрамбени  продукти и средства за хигиена. Донацијата е доставена до  магацин

Дали сте подготвени за најголемата распрoдажба во градот?

Рамстор Мол го најавува почетокот на најголемата распродажба во градот прочуена по добро познатото име Гараж Сејл. Трговскиот центар веќе четврта година по ред  ја организира кампањата позната со слоганот “Дојди, правиме чистка “ која ќе започне на 1

Дојди, забавувај се и добиј подарок

Продолжуваме со шопинг забавата и оваа сабота, 23 јули. Портокаловиот бран на високи попусти не престанува, продолжува цел месец јули. Дојдете да се забавувате и оваа сабота и да си добиете интересни подароци. Во периодот од 16 до 18 часот со секо