Портокалов бран во Рамстор мол

Јули месец на протокалов бран и високи попусти во Рамстор мол. Во овој портокалов бран на високи попусти приклучени се сите брендови на трговскиот центар Рамстор кои ќе ве разладат со попусти до – 50 проценти. Подготвивме за вас цел месец попус

Викенд забавни активности: Навивај заедно со Рамстор мол

Дојдете во Рамстор мол и забавувајте во активностите поврзани со европското првенство во фудбал. Подготвувме за вас безброј викенд активности, концерти во живо, танцување, спортски активности и креативни работилници. Дечиња ве очекуваме во прес

Летај до финале на Европско со Ramstore mall и Turkish airlines

Рамстор мол и Тиркиш ерлјанс ве водат на финале на европско првенство во фудбал. Голема наградна игра за сите љубители на фудбалот и европското првенство. Летајте до финале на европското првенство во Франција. Приклучете се и вие во оваа наградна

Навивај со Ramstore mall и Turkish airlines

Навивај и забавувај се ова Европско првенство во фудбал заедно со Ramstore mall и Turkish airlines. Секој ден од одделот за брза храна следете ги во живо фудбалските натпревари. За дополнителна еуфорија при гледањето на натпреварите ќе придонесат

Рамстор мол и Мегле ве канат на млечен натпревар по повод Светскиот ден на млекото

Трговскиот центар Рамстор и Мегле по повод Светскиот ден на млекото, организира интересен настан за промоција и дегустација на разновидни млечни производи, проследено со интересни натпревари, подароци и многу забава. На 1 јуни (среда), со почеток

Летен саем на книга

Одлична вест за сите љубители на книгата. Во периодот од 31ви мај до 04 јуни во соработка со Македонската асоцијација на издавачи ќе се организира „Летен саем на книга“ во Рамстор мол. На истиот летен саем ќе се најдат 10 различни изведувачи ко

Вкусен појадок во Рамстор мол за само 99 денари

Локалите од одделот за брза храна на Рамстор мол со одлична понуда за сите љубители на добрата храна. Дојдете секој ден во периодот од 09 до 12 часот и одберете го вашето омилено утринско мени за само 99 денари. Сите гурмнаи ќе можат да уживаат во

Среќни матурски попусти

Во следните три дена (13, 14, 15 мај) во Рамстор Мол ќе владее вистинска матурска еуфорија бидејки од трговскиот центар најавуваат финални попусти за сите матуранти. Во рамки на кампањата која го носи името “Среќни матурски попусти” загарантирани се

Одбележување на светскиот ден на детско боење

Во петок, 06/05 , со почеток од 12 часот на првиот кат во Рамстор мол ќе се одбележи  по седми пат светскиот ден на детско боење во организација на Еуро Данвест во соработка со Staedtler. Креативната работилница наменета за најмилите ќе биде на те

Матурски и апсолвентски таблоа 2016

Почитувани матуранти и апослвенти, Би сакале да ве известиме дека за прв пат годинава, поголемиот дел од матурските и апсолвентските таблоа од земјава се изложени на приземје низ коридорот на Рамстор мол. Посебна благодарност до фото студијата