Цел Јули, секој ден подароци за најкреативните гурмани во Рамстор Мол

Вкусен оброк за вреден подарок е новата кампања на Рамстор Мол која е наменета за сите посетители во одделот за брза храна во трговскиот центар. Со почеток на 1ви Јули па се до крајот на месецот, посетителите на одделот за брза храна во Рамстор Мо

Летен саем на книга во Рамстор Мол

Ова лето, за сите љубители на книгата и пишаниот збор, Рамстор Мол во соработка со издавачките куќи и книжарници организира четиридневен Летен саем на книга. Од 25-ти до 28-ми јуни, од 10 до 22 часот, трговскиот центар Рамстор ќе биде место на кое ќе

Викенд со Тато

Викенд со Тато Рамстор Мол го одбележува светскиот ден на таткото Забава, едукација, дружење и многу попусти овој викенд по повод одбележувањето на светскиот ден на таткото во Рамстор Мол. Во рамките на „Викендот со Тато“ предвидени се најразновидни

Започнува месец на европски филмови во Рамстор Мол

Различностите на европската култура преку филм и вкусна храна ќе бидат претставени во престојните 5 недели, започнувајќи од 5 Јуни во Рамстор Мол. Имено, секој петок од 20 часот во Рамстор Мол на првиот кат во делот за брза храна, бесплатно ќе биде п

Модна сабота во Рамстор Мол: Ревија, забава, попусти

Трговскиот центар Рамстор е подготвен за започнување на летото на еден поинаков начин. Ги повикува најдобрите македонски модни блогери да ја создадат најдобрата модна комбинација за лето 2015 година од брендовите во Рамстор Мол. Кампањата е со цел да

“Рамстор Мол готви“ нова интересна кампања на трговскиот центар за вкусен и економичен оброк

Од денес, (12 мај) па се до 31 мај, посетителите во делот за брза храна во Рамстор Мол ќе бидат послужени со вкусни оброци, кои ќе ги добијат со многу поволности. Кампањата под слоганот “Рамстор Мол готви“, трговскиот центар ја организира со цел да и

Рамстор Мол Свири -шопингот одлично звучи –

Следна маркетинг активност која ќе се организира во ТЦ Рамстор Мол, носи наслов “ Ramstore Mall Свири”. Имено, започнувајќи од 2 мај саботите во трговскиот центар се резервирани за вистински концертни трески од кои дел ќе бидат улични музички

Рамстор Мол Ве кани на заедничко одбележување на месецот на аутизмот

По повод одбележување на Месецот на Аутизмот, утре (24.04) петок во Рамстор Мол ќе се одржи голем хуманитарен настан со цел собирање на средства за децата со аутизам. “Разбери, Прифати, Помогни” е пораката со која Inner Wheel Club од Скопје во сор

Рамстор Мол со неодолива понуда за матурантите: Блеснете со стил

Во пресрет на матурите, Рамстор Мол по втор пат ја организира кампањата Твоја Матура - Наш Стилист преку која ќе им помогне на матурантите да ја одберат својата совршена матурска комбинација. Овој пат во соработка со стилистката Биљана Ѓоргиовска

Рамстор Мол ја подготвува најголемата свадба во земјата: Аирлија Свадба

Од денес 02.04 започнува најголемата свадбена кампања која досега се организирала во нашата земја по наслов Аирлија Свадба. Претставници од Рамстор Мол за месец април најавуваат голем број на свадбени случувања во рамки на трговскиот центар. Актив