Роденденска наградна игра: Од срце Audi Q3, Ваш Ramstore mall

10 годишнината на Рамстор Мол ја посветува на своите купувачи. Од Срце Audi Q3 – Ваш Рамстор Мол е носечкиот слоган на оваа двомесечна досега најголема и најдостапна наградна игра, во која ќе се доделат голем број вредни награди. Наградната игра тра

Да го одбележиме светскиот ден на животните

По повод светскиот ден на животните, Ramstore Mall ве повикува на уште едно интересно дружење. На 4ти Октомври (Недела) со почеток во 11 часот ќе се одржи дефиле на миленици. Најшармантните миленичиња и нивните сопственици ќе добијат вредни подар

Правиме чистка: Започнува третиот Гараж Сејл во Рамстор Мол

Рамстор Мол го најавува почетокот на најголемата распродажба во градот. Трговскиот центар веќе трета година по ред ја организира кампањата позната под името “Гараж Сејл “ која ќе започне на 20 август и ќе трае до 27 август. Шопинг по неверојатно н

Цел Јули, секој ден подароци за најкреативните гурмани во Рамстор Мол

Вкусен оброк за вреден подарок е новата кампања на Рамстор Мол која е наменета за сите посетители во одделот за брза храна во трговскиот центар. Со почеток на 1ви Јули па се до крајот на месецот, посетителите на одделот за брза храна во Рамстор Мо

Летен саем на книга во Рамстор Мол

Ова лето, за сите љубители на книгата и пишаниот збор, Рамстор Мол во соработка со издавачките куќи и книжарници организира четиридневен Летен саем на книга. Од 25-ти до 28-ми јуни, од 10 до 22 часот, трговскиот центар Рамстор ќе биде место на кое ќе

Викенд со Тато

Викенд со Тато Рамстор Мол го одбележува светскиот ден на таткото Забава, едукација, дружење и многу попусти овој викенд по повод одбележувањето на светскиот ден на таткото во Рамстор Мол. Во рамките на „Викендот со Тато“ предвидени се најразновидни

Започнува месец на европски филмови во Рамстор Мол

Различностите на европската култура преку филм и вкусна храна ќе бидат претставени во престојните 5 недели, започнувајќи од 5 Јуни во Рамстор Мол. Имено, секој петок од 20 часот во Рамстор Мол на првиот кат во делот за брза храна, бесплатно ќе биде п

Модна сабота во Рамстор Мол: Ревија, забава, попусти

Трговскиот центар Рамстор е подготвен за започнување на летото на еден поинаков начин. Ги повикува најдобрите македонски модни блогери да ја создадат најдобрата модна комбинација за лето 2015 година од брендовите во Рамстор Мол. Кампањата е со цел да

“Рамстор Мол готви“ нова интересна кампања на трговскиот центар за вкусен и економичен оброк

Од денес, (12 мај) па се до 31 мај, посетителите во делот за брза храна во Рамстор Мол ќе бидат послужени со вкусни оброци, кои ќе ги добијат со многу поволности. Кампањата под слоганот “Рамстор Мол готви“, трговскиот центар ја организира со цел да и