ЛЕТНИ ПОПУСТИ 07.07 ДО 21.07 2022

Неодоливи ЛЕТНИ ПОПУСТИ во центарот на градот и тоа до -70% попуст. Биди дел од летната шема, пазарувај во екот на сезоната по неворојатни попусти. Попустите траат од 07.07 до 21.07.2022. Ве очекува Ваш Рамстор Мол, Центар во Ценатар.  

“Волшебно велигденско дрво” во Рамстор Мол

И оваа година по повод Велигден, во Рамстор мол традиционално ќе се одржи хуманитраната акција “Волшебно велигденско дрво“. Оранизирана и овозможена благодарение на Црвен крст на Град Скопје и Рамстор Mол во соработка со ЈУ Меѓуопштински центар за

Еко Маскенбал во Рамстор мол

Пристигнува најзабавниот Еко Маскенбал во градот Дали сте подготвени? Пристигнува најзабавниот Еко Маскенбал во градот! На огромно задоволство на сите дечиња, Рамстор Мол во соработка со Шпаркасе Банка и Пакомак, традиционално и оваа година

Пролетни медени денови во Рамстор Мол (21.03-23.03)

Да ја дочекаме пролетта со мед! Во периодот од 21 март до 23 март, во Рамстор Мол ве очекуваат Пролетни медени денови. Посетителите ќе имаат можност да ги вкусат и набават многубројните производи од мед направени од вредните раце на македонскит

8 Март во Рамстор Мол – Жената е секогаш центар на нашето внимание (02.03-08.03)

Од 02 до 08 март во Рамстор Мол во ЦЕНТАР на внимание ќе бидат жените! По повод Меѓународниот ден на жената, Рамстор Мол традиционално подготви многу изненадувања, попусти и промоции за сите дами. Паралелно со големите попусти на женската колек

Дали сте подготвени за најголемата распродажба во градот дури до 70%?

Во Рамстор мол започнува традиционалната шопинг манија Garage Sale. И овој пат од 02 до 08 февруари, правиме чистка, вадиме сѐ надвор! Рамстор мол и оваа година традиционално по 16-ти пат, широко ги отвора вратите за сите посетители и подготвува

Новогодишна викенд програма во Рамстор Мол од 24.12 до 26.12.2021

Овој викенд Рамстор Мол приредува програма богата со многу забава и дружење. Од 24.12 до 26.12 во Трговскиот Центар Рамстор Мол ве очекува богата забавна програма за сите генерации. Забавата ќе започне во петок, на 24.12, со музичкиот настан на

Базар на рачни изработки во Рамстор Мол

Трговскиот Центар Рамстор Мол од 22.12 до 26.12.2021 ќе биде домаќин на новогодишниот базар на рачни избработки. Традиционално и оваа година во предновогодишниот период во просториите на Рамстор Мол ќе имате можност да ја збогатите вашата колекциј

Денови на книгата во Рамстор Мол од 15.12 до 19.12.2021

Во пресрет на новогодишните празници, Рамстор Мол во соработка со Македонската асоцијација на издавачи, за сите љубители на книгата подготвија вистинско предновогодишно изненадување - Денови на книгата во Рамстор Мол. Овој настан ќе се одржи во прост

Новогодишна елка на желби во Рамстор Мол

Хуманитарна кампања на Рамстор Мол и Црвен Крст Скопје, 06.12.2021 - Традиционално, како и секоја година, 13-ти пат Рамстор Мол во соработка со Црвен Крст на Република Северна Македонија по повод новогодишните празници организира хуманитарна акциј