“Рамстор Мол готви“ нова интересна кампања на трговскиот центар за вкусен и економичен оброк

Од денес, (12 мај) па се до 31 мај, посетителите во делот за брза храна во Рамстор Мол ќе бидат послужени со вкусни оброци, кои ќе ги добијат со многу поволности. Кампањата под слоганот “Рамстор Мол готви“, трговскиот центар ја организира со цел да и

Рамстор Мол Свири -шопингот одлично звучи –

Следна маркетинг активност која ќе се организира во ТЦ Рамстор Мол, носи наслов “ Ramstore Mall Свири”. Имено, започнувајќи од 2 мај саботите во трговскиот центар се резервирани за вистински концертни трески од кои дел ќе бидат улични музички

Рамстор Мол Ве кани на заедничко одбележување на месецот на аутизмот

По повод одбележување на Месецот на Аутизмот, утре (24.04) петок во Рамстор Мол ќе се одржи голем хуманитарен настан со цел собирање на средства за децата со аутизам. “Разбери, Прифати, Помогни” е пораката со која Inner Wheel Club од Скопје во сор

Рамстор Мол со неодолива понуда за матурантите: Блеснете со стил

Во пресрет на матурите, Рамстор Мол по втор пат ја организира кампањата Твоја Матура - Наш Стилист преку која ќе им помогне на матурантите да ја одберат својата совршена матурска комбинација. Овој пат во соработка со стилистката Биљана Ѓоргиовска

Рамстор Мол ја подготвува најголемата свадба во земјата: Аирлија Свадба

Од денес 02.04 започнува најголемата свадбена кампања која досега се организирала во нашата земја по наслов Аирлија Свадба. Претставници од Рамстор Мол за месец април најавуваат голем број на свадбени случувања во рамки на трговскиот центар. Актив

Хуманитарен креативен Велигден на Рамстор Мол и дечињата од домот 11 Октомври

По повод големиот христијански празник Велигден, утре (09.04) четврток во Рамстор Мол ќе се одржи голема хуманитарна креативна работилница за боење на уникатни велигденски јајца во која главни креативци ќе бидат децата од домот 11 Октомври, работилни

Рециклираме и се маскираме за денот на шегата и смеата

Трговскиот центар Рамстор во соработка со Пакомак, Шпаркасе банка и Max велосипеди, по трет пат ќе го организира најголемиот еко маскембал во земјата. На најзабавниот маскембал право на учество имаат сите деца од 3 до 14 години кои ќе изработат м

Рамстор Мол Ве кани на заедничко одбележување на денот на пролетта.

По повод денот на пролетта (21.03.2015) во нашиот трговски центар ќе се одржи креативна работилница на вредните сезнајковци, кои ќе цртаат на тема: пролет. По завршувањето на работилницата следува изложба на нивните уметнички дела. За сите посетители

Клуб на сезнајковци

По повод “Гурмаснки месец во Рамстор“ на 14ти март во 11 часот, ќе се оддржи нашиот “ Клуб на сезнајковци” чија основна цел е преку забавни активности да ги анимираме најмалите за нивна креативна изработка и декорација на тортички. Местото за креатив

Цел месец врвно искуство за посетителите на трговскиот центар Рамстор, музика, вкусна храна и многу подароци

Со отворањето на новиот дел за брза храна, Рамстор Мол предизвика вистинско одушевување кај верните посетители кои во овој период уживаат во богатата понуда на Гурманскиот месец, под слоганот: Ајде да јадеме заедно. Горан Папаз и неговиот саксофо