Правила за учество во подарување на фудбалска топка

Рамстор мол, Адидас и ФФМ подаруваат фудбалска топка потпишана од фудбалерите на македонската репрезентација по повод Недела на таткото во Рамстор мол За најлајкуваната  заедничка фудбалска фотографија со вашето дете имате можност да  добиете фудба

„Шутирај за подарок“ во Рамстор Мол

По повод историскиот настап на македонската фудбалска репрезентација на Мундијалот, од 11.06 до 21.06 од 12 до 15 часот, во Рамстор Мол ќе се одбележат Денови на фудбалот, на кои за посетителите следуваат многу изненадувања. Во периодот на одбележ

Рамстор Мол го слави својот 16ти роденден!

Месец јуни го одбележува доаѓањето на летото, големите попусти и радости, а воедно и месецот во кој Рамстор Мол го слави својот роденден. Оваа година Рамстор Мол слави 16 години постоење на македонскиот пазар. Во пресрет на роденденската просл

Денови на книгата во Рамстор Мол

 Во пресрет на летото и летните одмори, во Рамстор Мол започнуваат Денови на книгата. Рамстор Мол во соработка со Македонската асоцијација на издавачи (МАИ) го организираат овој настан на кој ќе земат учество голем број на македонски издавачки куќ

„ВОЛШЕБНО ВЕЛИГДЕНСКО ДРВО” ВО РАМСТОР МОЛ

УСПЕШНО ЗАВРШИ ХУМАНИТАРНАТА АКЦИЈА „ВОЛШЕБНО ВЕЛИГДЕНСКО ДРВО” ВО РАМСТОР МОЛ Непосредно пред велигденските празници, традиционално и оваа година се одржи хуманитраната акција „Волшебно велигденско дрво“ која траеше од 12.04.2021 до 27.04.2021  во

ПРОЛЕТНИ ПОПУСТИ ВО РАМСТОР МОЛ

Почувствувајте ја пролетта со пролетните попусти во Рамстор Мол кои достигнуваат до неверојатни 70%, а кои започнаа на 26.04 и ќе траат до 09.05.   Вистинска распродажба, многу попусти, сѐ на едно место за вас и вашиот дом можете да најдете во шир

Традиционалното “Волшебно велигденско дрво” во Рамстор Мол

Во пресрет на еден од најголемите Христијански празници - Велигден, традиционално и оваа година ќе се одржи хуманитраната акција “Волшебно велигденско дрво“. Оранизирана и овозможена благодарение на Црвен крст на Град Скопје и Рамстор Mол во сораб

Правила на учество за Онлајн ЕКО Маскенбал  

  Организираме Онлајн EKO Маскенбал заедно со Пакомак и Шпаркасе Банка. Се што треба да направите е на 1 април да ни испратите фотографија од вашето дете со направена ЕКО маска во приватна порака преку Инбокс сандачето на нашата фејсбук ст

8ми Март во Ramstore mall – Жената е секогаш центар на нашето внимание

Љубов и почит им искажуваме на нашите посетители во текот на цела година, но сепак од 03 до 08 март во ЦЕНТАР на нашето внимание ќе бидат жените! Традиционално, по повод Меѓународниот ден на жената, Ramstore Mall подготви многу изненадувања, попус

Многу попусти и големи изненадувања на првиот ден од Garage Sale во Ramstore mall

Започна најголемиот шопинг настан кој сите го очекувавме со големо нетрпение. Вистинска распродажба, многу попусти и голем асортиман на производи се зборовите со кои би го опишале првиот ден од Garage Sale. Од вчера, посетителите на Ramstore Ma