Бидете во Центар на вниманието – Недела на жената во Рамстор Мол

Од 04 до 08 март бидете во ЦЕНТАР на вниманието. Започнуваат деновите посветени на жената. Традиционално секоја година Рамстор Мол го одбележува меѓународниот ден на жената и за таа цел овие неколку дена ќе бидат исполнети со многу подароци и попусти

ДЕНОВИ НА ВИНО И ЉУБОВ ОД 12 до 14 ФЕВРУАРИ ВО РАМСТОР МОЛ

Од 12 до 14 февруари во Рамстор Мол ќе се одржат Денови на вино и љубов. Овие посебни магични денови на љубовта и виното поминете ги во романтична атмосфера со вашите сакани и бидете дел од дегустацијата на вино во соработка со винариите Шато Сопот,

ШОПИНГ ЛУДИЛОТО GARAGE SALE ГО ПРЕПОЛНИ РАМСТОР МОЛ

Огромен број на посетители дојдоа на првиот ден  од Garage Sale во Рамстор Мол. Можноста да ги искористат први огромните попусти и да ја искористат први шансата да купуваат од големата и богата понуда на разни производи, направи Рамстор Мол да биде в

ОД ДЕНЕСКА ПА СЕ ДО 11 ФЕВРУАРИ ЗАБОРАВЕТЕ НА СЕ ДРУГО ОСВЕН НА ШОПИНГ ВО РАМСТОР МОЛ

ЗАПОЧНА GARAGE SALE Од денес па се до 11 февруари заборавете на се друго и насочете се на шопинг во Рамстор Мол. Garage Sale конечно започна. Настанот кој  со нетрпение  го очекувавте, од денеска па се до 11 февруари ќе ви донесе одлична можност да

ОД 05 ДО 11 ФЕВРУАРИ СПРЕМЕТЕ СЕ ЗА ГОЛЕМ И НЕЗАБОРАВЕН ШОПИНГ

ОД УТРЕ ЗАПОЧНУВА GARAGE SALE ВО РАМСТОР МОЛ Дали сте спремни за голем и незаборевен шопинг? Од 05 до 11 февруари само во Рамстор Мол започнува добро познатото шопинг лудило Garage Sale. Настанот кој со нетрпение го очекувате сите, традиционално

НОВИОТ FORD ECOSPORT ОД ДЕНЕС ВО РАЦЕТЕ НА СРЕЌНАТА ДОБИТНИЧКА

Денес  на Татјана Балчева добитничката на наградната игра ‘’Ramstore Mall ве наградува – Во Новата година со нов Ford Ecosport’’, официјално и се додели автомобилот Ford Ecosport. На среќната добитничка Ramstore Mall и посакува многу среќа  и во идн

Од 24 до 26 јануари Coffee and Tea Fest во Рамстор Мол

Љубителите на доброто кафе и вкусен чај овој викенд во Рамстор Мол ќе имаат можност да уживаат на Coffee and Tea Fest. Во периодот од 24 до 26 јануари посетителите ќе можат да уживаат дегустирајќи ги најдобрите македонски и странски вкусови на кафе и

Дружење со Дајте Музика во Рамстор Мол

Другарството е најважно - Дајте Музика во Рамстор мол Да покажеме дека другарствотото е најважно со Дајте Музика во Рамстор мол По повод почеток на второто полугодие од учебната година, како и секогаш Рамстор Мол нуди одлична забава за најмалит

Извлечен е среќниот добитник на FORD EKOSPORT од наградната игра на Рамстор Мол

Новата 2020 донесе многу радост и среќа на Татјана Балчева. Тој е среќниот добитник на Форд Екоспорт од големата наградна игра на Рамстор Мол која традиционално се одржува секоја година. Извлекувањето на добитникот се одвиваше јавно во Рамстор Мол

НОВОГОДИШНАТА ЕЛКА НА ЖЕЛБИ ВО РАМСТОР МОЛ ДОНЕСЕ РАДОСТ И ПОЛНИ СРЦА

Во пресрет на новата година Рамстор Мол традиционално како и секоја година донесе радост и среќа на многу дечиња. И оваа година, во соработка со Црвен Крст на Град Скопје, Рамстор Мол по повод новата година и божиќните празници организираше хумани