Љубов, музика и вино во Рамстор мол

За вљубените секој ден е денот на љубовта, а пак за љубителите на доброто вино, секоја прилика е повод за наздравје. Но, спојот на овие две убави работи е токму на 14ти Февруари, кога целиот свет слави и изразува љубов. По тој повод, Рамстор Мол с

Ги искористи ли мега попустите?

Деновиве сите патишта водат до Рамстор мол. Остануваат уште 3 дена од традиционалната градска шопинг треска - Garage Salе. Во сите продавници на Рамстор мол во тек се неверојатно ниски цени и попусти до 70%. Веќе осми пат омилениот трговски цент

Пристигнаа огромните попусти во Рамстор Мол

Конечно дојде тоа време од годината. „Правиме чистка, вадиме се надвор!“ Започна традиционалната шопинг манија Garage Sale во Рамстор мол. До 70% намалени цени и попусти на попустите, од 6 до 11 февруари најголемата распродажба во градот. Невероја

Garage sale во Рамстор мол!

Дали сте подготвени за најголемата распродажба во градот? Сè е подготвено за традиционалната шопинг манија, позната како Garage Sale, во Рамстор мол. Од 6 до 11 февруари, годинава цените во Рамстор мол се намалени до 70%, а продавниците ќе им п

Извлечен добитникот од наградната игра „Пазари, греби, добиј!“

Новогодишната наградна игра „Пазари, греби, добиј!“ на Рамстор мол и официјално заврши. Истата започна на 24-ти ноември и траеше до 15-ти јануари. 53 дена посетители на Рамстор мол ја имаа можноста да добијат некој од 110-те кујнски апарати и табл

Кој ќе биде сопственикот нa новиот Citroen C3 Aircross?

Главно извлекување од новогодишната наградна игра „Пазари, греби, добиј!“ на Рамстор мол! Утре, 16ти Јануари со почеток од 12 часот во трговскиот центар Рамстор ќе се оддржи главното извлекување од новогодишната наградна игра „Пазари, греби, доб

Работно време за Бадник и Божиќ

Почитувани посетители и потрошувачи би сакале да ве известиме дека по повод престојните празници, трговскиот центар Рамстор би работел со скратено работно време: Рамстор мол ви посакува среќни божиќни празници!  

Дечиња, пристигнува Дедо Мраз во Рамстор мол!

Пристигнува дедо мраз во Рамстор мол! Утре, 23ри Декември во 12 часот пристигнува дедо мраз заедно со баба мразица во Рамстор мол. Настанот ќе се одвива на првиот кат од трговскиот центар во детскиот корнер на Милка. Дечиња подгответе се заедно да

Новогодишна еуфорија исполнета со попусти и награди

Рамстор мол ги започна новогодишните награди на 24. ноември со „Пазари, Греби, Добиј!“ и сега ја надополнува новогодишната еуфорија со бројни изненадувања. Во центарот повторно во соработка со Црвен крст на Град Скопје се постави Волшебната нового

Пазари и вози нов Citroёn C3 Aircross

Citroën Македонија овој викенд ве поканува на пробно возење на новиот компактен SUV Citroёn C3 Aircross пред Ramstore Mall од 11-15 часот од петок 15-ти до недела 17-ти декември . Доколку омиленото место за пазарење ви е токму Ramstore Mall, искорис