Вкусна есенска понуда од одделот за брза храна за месец Ноември

Богата и вксуна понуда за сите гурмани на добрата храна овој месец ноември само во одделот за брза храна на Рамстор мол.

За овој есенски и студен месец ноември готвачите од рестораните на Рамстор мол подготвија различни превкусни специјалитети.  Вкусете Шаурма, пилешко гиро приготвено на арапски начин од ресторанот Дамаскино, ќофте во црвен сос од Истанбул Кебап, полнето пилешко месо од Сити Грил, Екстрим Фил Бургер во Гудис, крцкав похован пилешки стек од Твиги, пикатно пилешко приготвено на царски начин, вкусниот Биг Кинг оброк од Бургер Кинг како и традиционалната Орман кебап порција во ресторанот на Анатолиа.

1 2 3

Вкусете и заштедете од некои од следните промоции во месец ноември. Промоции за сечиј вкус и џеб: турскиот специјалитет Адана кебап во комбинација со ајран по одлична цена од 250 денари само во ресторанот Анатолиа. Сириска зелена Фатуш салата во ресторанот Дамаскино по цена од 80 денари. Бургер куќата Гудис нуди два хамбургери, 2 кока коли и превкусниот кантри стајл помфрит по цена од 240 денари, додека за сите љубители на кинеската храна вкусите ориз со ракчиња по цена од само 100 денари за порција. Ресторанот Твиги со промоција на клуб сендвичот по цена од 149 денари, додека Бургер Кинг ни ги нуди превкусните крцкави пилепки крилца по цена од 130 денари. За крај вкусете го телешкиот џигер во Истанбул Кебап по намалена цена од 150 денари или почуствувајте го вкусот на скара во хамбургер оброкот од Сити Грил по намалена цена од 120 денари.

6

5

Слатки задоволства за сите посетители на одделот за брза храна на трговскиот центар Рамстор. Одличен избор на различни десерти.

7

Ве очекуваме сите во нашиот центар на вкусови.