„Љубовта ги сака случајностите“ – Емотивна драма оваа среда

Турската број 1 драма „Љубовта ги сака случајностите“ оваа среда во Рамстор мол.

Во склоп на летните филмски среди, утре 19ти Јули со почеток од 20.30 часот во одделот за брза храна ќе се прикажува број 1 турската емотивна драма „Љубовта ги сака случајностите“ (турски: Aşk Tesadüfleri Sever) во соработка со Турскиот културен центар Јунус Емре. Филмот е во режија на Омер Фарук Сорак, во кој глумат Мехмет Гинсур и Белцим Билгин Ердоган.

Ве очекуваме сите во Рамстор мол на добар филм и гратис пуканки.

sponzoriran post letna filmska sreda turski film 1