Среќни матурски попусти

Во следните три дена (13, 14, 15 мај) во Рамстор Мол ќе владее вистинска матурска еуфорија бидејки од трговскиот центар најавуваат финални попусти за сите матуранти. Во рамки на кампањата која го носи името “Среќни матурски попусти” загарантирани се

Одбележување на светскиот ден на детско боење

Во петок, 06/05 , со почеток од 12 часот на првиот кат во Рамстор мол ќе се одбележи  по седми пат светскиот ден на детско боење во организација на Еуро Данвест во соработка со Staedtler. Креативната работилница наменета за најмилите ќе биде на те

Матурски и апсолвентски таблоа 2016

Почитувани матуранти и апослвенти, Би сакале да ве известиме дека за прв пат годинава, поголемиот дел од матурските и апсолвентските таблоа од земјава се изложени на приземје низ коридорот на Рамстор мол. Посебна благодарност до фото студијата

Креативен Велигден во Рамстор мол

Дечиња ве покануваме заедно да го одбележиме престојниот верски празник Велигден, преку креативно бојадисување на велигденски јајца. Бидете дел од креативното бојадисување на велигденски јајца во маркетот Рамстор во периодот : четврток, 28.04

Детска претстава „ Распеана турли тава “

Во пресрет на големиот верски празник Велигден, на ден 28 април, четврток ги покануваме сите дечиња на театрската претстава „Распеана турли тава“ со почеток од 11 часот на првиот кат во Рамстор мол. Детската театарска претстава „ Распеана турли та

Започнува голема матурска кампања на Рамстор Мол

Трговскиот центар  кој е центар на модата, вкусови, настани и забава, Рамстор Мол преку денешната најава на кампањата Матурско табло уште еднаш ја потврдува постојаната грижа за своите посетители. Имено во изминатите неколку години Рамстор Мол пролет

Волшебно велигденско дрво

Во пресрет на верскиот празник Велигден, Рамстор мол во соработка со Црвениот крст на град Скопје и ЈУ Центар за социјална работа организираат хуманитарна акција наречена како „ Волшебно велигденско дрво “. Над 50 деца и младинци кои што го по

Рециклираме и се маскираме за денот на шегата и смеата

Трговскиот центар Рамстор во соработка со Пакомак и Шпаркасе банка , по четврт пат ќе го организира најголемиот еко маскембал во земјата. На најзабавниот маскембал право на учество имаат сите деца од 3 до 14 години кои ќе изработат маска од материјал

Рамстор мол е првиот локален бренд на снепчет

Од оваа недела Рамстор Мол е првиот бренд во Македонија кој е активно присутен на Снепчет (Snapchat). Оваа апликација за мобилни телефони прерасна во една од најпопуларните во светот посебно кај помладите генерации. За само неколку години постоење ус

Март, месец на жената во Рамстор мол

 Празнично одбележување на меѓународниот ден на жената во Рамстор мол. За понежниот пол подготвивме цел месец забава и подароци за едно необично празнување на жената. /p> Започнувајќи од 01ви март па се до 26ти март ќе се празнува суштинското зна